وسواس در خرید

اگه اون وبگاه رو مطالعه کرده باشید متوجه شدین که فعلا دوران عقد رو می گذرونیم (و ان شاالله که زودتر بگذره و درد این دوری ها رو از دل و روحمون بگیره). طبیعتا یکی از دغدغه ها و برنامه ریزی های مهم من موضوع تهیه ی جهیزیه است. حالا در نظر بگیرید که من هم دختری به شدت حساس و باریک بین هستم. یعنی روی تک تک خریدهام وسواس به خرج میدم. مثلا چند روز پیش میخواستم سرویس دم کنی و دستگیر و این چیزها رو بخرم. خب طبیعتا در ادامه اش به فکر خرید کیسه ی سبزی و میوه ی داخل یخچال و پیش بند ظرفشویی و غیره هم افتادم. بعدش دیدم اینا هیچ جا سِتِ همدیگه پیدا نمیشه. اینه که تصمیم گرفتم خودم پارچه بخرم و بدوزم. اینم بگم که من اندک هنری در خیاطی و کارهای هنری دارم. و شدیدا علاقه مندم هنر خودم رو در زندگیم استفاده کنم. مثلا از نمونه هاش که برای همیشه برام خاطره انگیز و پرشور خواهد بود این بود که لباس عروسم برای مراسم عقد رو خودم دوختم و خدا میدونه اون شب از اینکه تو شب وصال عشقم لباسی رو تنم کرده بودم که مدت ها با عشق و شور روش کار کرده بودم و همسرم هم کلی براش نظر داده بود چه ذوقی داشتم. به امید خدا در پست های بعدی جهت مرور بر خاطرات گذشته ام ازش عکس خواهم گذاشت.

داشتم از جریان خرید سرویس دم کنی و اینا میگفتم. خلاصه تصمیم گرفتم خودم پارچه بخرم و بشینم این سرویس رو بصورت کامل و سِت بدوزم. کلی هم رفتم مدل های مختلف تو مغازه ها دیدم و برای خرید پارچه اش هم یه خیابون پر از پارچه فروشی رو زیر پا گذاشتم . اما هنوز نخریدم. وسواس به خرج میدم. اما با این وسواس ها حرص نمیخورم. ریلکس و باریک بینانه برخورد میکنم.حالا شما هم سعی کنید در این وسواس به خرج دادن ها راهنماییم کنید تا زودتر بخرم!

ضمنا ما به سقف مشترکی که قراره زیرش زندگیمونو شروع کنیم میگیم "خونه ی عشق"

/ 6 نظر / 10 بازدید
یاسمنگولا

دروووووووووووووووووووووووووود سال نو مبارک وبلاگ جدید مبارک تر

یلدا

من هم این جور وسایلمو مامانم دوخت برام . به نظر من اول رنگی که می خوای لوازم آشپزخانه ات داشته باشند انتخاب کن . بعد دو جور پارچه چهارخونه یکی چهارخونه های درشت تر و یکی ریز تر انتخاب کن با ترکیبشون چیزهای قشنگی در می آد .

مارال

سلام گلم وب جدیدت مبارک کار خیلی خوبی کردی که تصمیم گرفتی روزمرگی های قشنگت که می دونم تک تک ثانیه هاش به عشق معشوقت می گذره رو هم ثبت کنی. من هم خیلی دوست دارم این کارو بکنم ولی چون می دونم رضا بخاطر مشغله زیادی که داره خیلی نمی تونه بیاد و بخونه انگیزه منم واسه اینکار کم شده. هرچند که می دونم و مطمئنم این کار یه خاطره خیلی خوب و قشنگ از این روزا میشه و بعدها که بشینیم و بخونیمش کلی لذت می بریم. حتما عکس چیزایی که می دوزی رو هم بذار. چون توضیحاتت با تصویره که کامل تر میشه. منتظر آپ های بعدیت می مونم.

مارال

راستی راهنمایی یادم رفت به نظرم این قضیه انتخاب رنگ و مدل فقط به سلیقه هر کسی بر می گرده اما خب حالا که داری خودت کار دوخت و دوزشو انجام میدی سعی کن تا آخرش روی یه رنگایی کار کنی که به کل خونت و نه فقط آشپزخونت بخوره. یعنی یه رنگ و طرحی رو انتخاب کن که فکر میکنی بعدا ممکنه بیشتر انتخابش کنی برای رنگ مبلمان و فرش و پرده ات. و بیشتر هم از رنگای روشن برای آشپزخونه استفاده کن. با طرح میوه یا گل. اینجوری اگه بخوای ست پذیرایی ات رو تیره هم برداری باز به هم میان. خیلی حرف زدم ببخشید. بازم میام و نظرای قشنگمو [نیشخند] برات می ذارم.

یلدا

در مورد این پارچه های چهار خونه : مثلا من یک سفره ی پارچه ای دارم که 10 سانت از حاشیه ی دورش چهارخونه ی درشته و وسطش چهارخونه ی ریز . ... یا مثلا دستکش آشپزخانه ام چهارخونه های درسته که با پشتش با اون چهارخونه های ریز گل تکه دوزی شده خلاصه ترکیبشون خیلی قشنگ می شه خودت هم می تونی ایده های جدید بدی ... ماشین ظرفشویی ام هم رومیزی 8 نفره ی مجیک هست حدودا 440 تومنه و به نظر من توی این رنج قیمت بهترینه چون من خیلی تحقیق کرده بودم . اما مارک های دیگه ای هم مثل آاگ و بوش هستند که 6 نفره اند و قیمت هاشون 200 تومن بیشتره اما اصلا طرف موریس و الگانس برای ماشین ظرفشویی رومیزی نرو چون مامانم موریس داره و به نظرم خیلی خوب نیست ... در مورد ست کردن وسایل آشپزخانه معمولا رنگ قابلمه ها و بشقاب ها و لیوان ها و ست دمکنی و ... و وسایل پلاستیکی را ست می کنند وگرنه یخچال و گاز و ... که یا سفیده یا نقره ای ....

هلیا

من قربون اون هنرمندیت بشم عسلی ....عالیه که لباست کار دستای قشنگ خودت بودن عزیزم....خواهشا ازش عکس بذاریا .....بوووس من میگم پارچه های روشن با طرح میوه خیلی نازن برای این کار