سفرنامه اصفهان - 15 تا 24 مرداد89

کاش می دانستم چیست آنچه از چشم تو تا عمق وجودم جاریست...

خیلی ها تو دوران قبل از وصالمون بهم میگفتن وقتی به هم برسین عشق فروکش میکنه و... اما من میبینم این یه تلقین کاملا اشتباهه. هیچ چیز عوض نمیشه و بر عکس هر روزی که میگذره حس میکنم یه پیمانه به ظرفیت عاشقانگیمون اضافه شده و یه پله ی دیگه به خواستنش بالا میرم. و حقیقتا عشق نهایت نداره...

این سری هم مثل سری های قبلی دیدارهامون پر از خاطره و زیبایی بود.

صبح روز ١۵ مرداد پیش همسری بودم. اونم مثل من شب قبلش از تهران حرکت کرده بود و یک ساعت قبل از من رسیده بود اصفهان. اولش گفت باباش خودش ابراز تمایل کرده میاد دنبالم و برا همین خودش دیگه نمیاد. علی رغم اینکه باباشو خیلی دوست دارم و موقع دیدنِ اشکِ تو چشاش وقتی میاد استقبالم ، شوق و اطمینان خاصی تو وجودم ریشه میزنه اما دوست داشتم خود رامین بیاد دنبالم. تا اینکه نزدیکای اصفهان اس ام اس زد که خودش میاد دنبالم. و دوباره لحظه ی اول دیدار و دل هایی که حقیقتا تا آسمون پر کشیدن... خنکای هوای اول صبح. ماشین که بوی وجود پاک معشوقم رو میده. اون اتوبان که وقتی کنارش نشستم و داخلش حرکت میکنیم آرامش عجیبی رو بهم القا میکنه...خیابون خونه شون ... کوچه... زنگ در و استقبال گرم خونواده اش...

الان خاطرات با توالی روز یادم نمیاد. بنابراین بصورت موردی اشاره میکنم:

١- بچه گربه هایی که ظاهرا نزدیکای خونه ی اونا بودن و سه تاشون مدام میومدن تو پارکینگ اونا. و من از دیدنشون کلی ذوق می کردم. کوچولوی کوچولو بودنا.

٢- برا تولدش یه سری کادو همینجا خریده و آماده کرده بودم. اما دوست داشتم یه شلوار هم براش بخرم. اینه که با خودش رفتیم و گشتیم یه شلوار جین خوشگل براش خریدیم. همون روز تولدش رفتم براش یه کیک خوشگل گرفتم . خیلی ناز بود. ولی سفارشی نبود. چون از روز قبلش نتونسته بودم برم سفارش بدم. بعد هم براش تولد گرفتیم. اینم یه تصویر از کادوهای من. دیگه اون شلوار رو کادو نپیچیدم. دیدم روز قبل با خودش خریدم خیلی خنکه حالا دوباره کادو بپیچم. تو اون قاب هم که خودم درستش کردم یکی از عکسای عقدمون هست. بعد از تولد هم دوتایی رفتیم بیرون. قرار بود من شام دعوتش کنم. اما به پیشنهاد من شام رو خریدیم و بردیم دم رودخونه! و کنار سی و سه پل یه جای دنج و خلوت نشستیم و خوردیم. و بعد از یه مقدار قدم زدن وسط چهارباغ پایین رفتیم خونه.

٣- شب اولی که اصفهان بودم یه عروسی دعوت بودیم.فامیل نبود. دوست خواهر شوهرم بود. فقط هم خواهر شوهرم و مامانش و منو دعوت کرده بود!!! عروسی خوبی بود و خیلی خوش گذشت. ولی عروس خیلی نق نقو بود! مدام با این و اون با حرص و جوش حرف میزد و به همه چی ایراد میگرفت. اینقدر هم تو چهره اش غم بود و غصه که نگو. البته خواهر شوهرم میگفت تا حالا سه بار میخواسته طلاق بگیره. من موندم ازدواجی که تو عقد میخواسته به طلاق ختم بشه رو چرا به عروسی کشوندن؟

۴- یکی دو تا موقعیت استخدام تو دو تا شرکت خصوصی برام پیش اومد. با رامین رفتیم دیدیم. هر دوش عالی بود. فرم پر کردم و مصاحبه دادم. اونا خیلی خوششون اومد و احتمال قبولیم زیاده ولی خیلی مردد بودم که کار فعلیمو رها کنم و برم یا نه . یه جای دولتی هم رفتم درخواست کار دادم و احتمال استخدامم اونجا ۵٠ درصده. کلا این چند روزه خیلی برا کارم غصه خوردم. شب ها گاهی کابوس می دیدم و با گریه از خواب بیدار میشدم و اونوقت آغوش گرم و مهربون رامینم و دلداری های منطقیش بود که آرومم میکرد. نهایتا تصمیم گرفتیم چند ماه دیگه ای (شاید یک سال) صبر کنیم تا شاید کار من به نوعی تو بخش دولتی درست شه(تخصص من جوریه که تو بخش خصوصی همیشه و به راحتی برام کار هست). این صبر کردن یه ارزش دیگه هم داره. اون هم اینه که میتونیم مقدمات یه عروسی با عزت و افتخار رو فراهم کنیم. یه عروسی که چه از نظر مالی و چه کیفی چیزی کم نداشته باشه. من باید بیشتر صبوری کنم و با دغدغه هام روحیه ی رامینم رو خراب نکنم و بذارم اون با آرامش به کارش برسه تا موفقیت بالایی داشته باشه.

۵- من عااااااشق قدم زدن کنار رودخونه ام و عاشق ذرت مکزیکی خوردن کنار رودخونه. و عاشق بستنی یخی فالوده ای خوردن کنار رودخونه. و عاشق...

یه روز که داشتیم کنار رودخونه قدم میزدیم به رامین گفتم : رامین میای برا عروسیمون قبل از رفتن تالار بیایم اینجا و فیلم و عکس بگیریم؟ یه هو دیدم یه عروس دومادی دارن یه مقدار دورتر فیلم و عکس میگیرن. اینقده ذوق کردددددددم. ولی من میخوام لب رودخونه و حتی روی پل فیلم بگیرم!!!

۶- یه روز صبح ساعت ۶ رفتیم کوه صفه. از خونه بساط صبحونه رو برداشتم . تا نزدیکای ظهر اونجا بودیم. صبحونه رو ساعت ١٠ خوردیم! عصر اون روز هم رفتیم بیمارستان  ملاقات پسرخاله ی رامین که یه عمل داشت. اونجا باز یه سری از فامیل های جدیدشونو دیدم. این فامیل هاشون از اون دسته ان که به محبت مامان و بابای رامین به من خیلی حسادت میکنن. بعد از ملاقات ساعت ١۶ بود که من و رامین به بقیه گفتیم ماشینو ببرن و ما میخوایم برا خودمون پیاده بریم. از بیمارستان(بیمارستان سپاهان) تا پل خواجو پیاده رفتیم. بعدش تو یکی از دهنه های پل ، کف زمین و رو به آب نشستیم. اینقد خوب بود و خوش گذشت که باورتون نمیشه. با همه ی وجود احساس خوشبختی می کردم. آروم و راحت به جوشش آب زیر پامون نگاه می کردیم و دم گوش هم از عشق زمزمه میکردیم. انگار آسمون هم زمزمه میکرد این پاداش سال های سختیه که تحمل کردین. آروم آروم بلند شدیم. تصمیم گرفتیم بریم میدون امام. اونجا همین اول فالوده بستنی خریدیم و نشستیم وسط چمن های میدون و خوردیم. چقدر میدون امام قشنگه. وقتی توش میشینم احساس میکنم تو یه عمارت بزرگ نشستم. فکر میکنم تو ایران نظیر نداره. یه نکته ی جالب هم همینجا بگم. من خیلی از مردم اصفهان خوشم اومده. عجب آدمای سرخوش و شادی هستند. انگار برای تفریح و گردش رفتن شب و روز و ساعت حالیشون نیست. ضمنا حالا خونواده ی همسر من که اصالتشون مال اصفهان نیست و فقط بزرگ شده ی اونجا هستند ولی من اینهمه بین اصفهانی ها بودم اصلا و ابدا این رفتارهای خساست که میگن رو ندیدم. حتی گاهی فکر میکنم خیلی ولخرج و لارج هستند. تو میدون امام رفتیم سمت بازار بلورها تا اگه چیز قشنگی دیدیم برا خونه ی عشق بخریم. ولی طبق معمول همیشه تصمیم گرفتیم بذاریم یکجا بخریم تا طرح ها و رنگ ها ست هم باشه. ولی یکی دو تا چیز کوچیک خریدم: این (5 تومن) و این(۴۵٠٠ تومن) . (از این به بعد بخاطر یکی دو تا از دوستان که تو کامنت های اون پست های جهیزیه گفته بودن قیمت خریدهامو بنویسم ، فقط قیمت جهیزیه ها رو می نویسم. به علاوه برای دفترچه ی لیست جهیزیه ی بعد خودمم لازمه). بمیرم رامینم اون شب خیلی خسته شده بود و تمام خریدهامونم دست اون بود و پیاده هم بودیم. آخه یه سری چیزای دیگه رو مامانش سفارش داده بود بخریم.

7- شب آخری که با هم بودیم رامین روزه بود اما من نه. چون از اول قصد 10 روز نکرده بودم و مسافر محسوب میشدم. یه اخلاق خوبی که رامین داره اینه که خیلی خیلی خیلی اهمیت میده که من وقتی پیشش هستم از همه چی راضی باشم و وقتی میرم حسرت چیز به دلم نمونه یا کاری نا تموم نمونده باشه. مثلا اگه من تصمیم بگیرم فلان چیز رو این سری که اونم هست با هم بخریم باید هر طور شده جورش کنه تا بتونیم انجام بدیم. میخواستم برا لپ تاپم یه کیف دیگه بخرم. به اصرار رامین که یه موقع این یه کار به دلم نمونه دم افطار رفتیم برای خرید کیف لپ تاپ. دلم براش خیلی میسوخت. آخه هر چی باشه دم افطار آدم بی حاله و سختشه تو مغازه ها بگرده. اما عزیزم اصلا به روش نمی آورد و با حوصله باهام مدارا میکرد و تمام مغازه ها رو گشتیم تا بالاخره تونستیم یه کیف خوب پیدا کنیم. ضمن اینکه من از خونه یه ظرف زولبیا بامیه برداشته بودم تا به محض اذان بذارم دهنش تا افطار کنه. البته شام و اینا هم برداشته بودم. کیف رو خریدیم و رفتیم سمت پارکینگی که ماشینو پارک کرده بودیم. بعد هم رفتیم کنار پل خواجو و فرش پهن کردیم و شام خوردیم. بعدشم رفتیم آکواریومی که تو یکی از طبقات موزه ی فرشچیان برپا شده بود. تقریبا غیر ما دو تا کس دیگه ای هم نبود. چون دقیقا دم افطار بود و حیلی خلوت. چقدر زیبا بود. واقعا بی نظیر بود. هر دومون کلی هیجان زده بودیم. از همش فیلم و عکس گرفتیم. کلی شوخی و خنده و تو سر و کله ی هم زدیم. یه ماهی خیلی خوشگل دید و گفت این شبیه توئهاز خود راضی . الهی بمیرم بعدش به من گفت من شبیه کدوم یکی از این ماهیا هستم؟ منم زشت ترین ماهی اکواریوم رو نشون دادم و گفتم این!ماچ آخر سر هم یه حوض وسطش بود که توش پر از لاک پشت و ماهی بود. منم دست بردم تو حوض و تا تونستم با لاک پشت ها و ماهی ها بازی کردمبغل(من از هیچ جونوری نمی ترسم.). بعد از آکواریوم هم مجدد رفتیم دم رودخونه و چای خوردیم. نهایتا هم ساعت 1:30 شب برگشتیم خونه. توی راه هم من با صدای بلند با آهنگ زیبایی که تو ماشین گذاشته بودیم خوندم.

8- هر شب خیلی دیر می اومدیم خونه. آخر شب ها همیشه می رفتیم اطراف رودخونه. یه شب بیشه حبیب ، یه شب خواجو ، یه شب اطراف پل آذر و به همین ترتیب. آیس پک یا ذرت مکزیکی یا فالوده و این چیزا می خریدیم و با خودمون می بردیم. از خونه هم قبلش میوه و چای بر می داشتیم.

٩- یه روز خونواده رامین برای یه سفر فوری یه روزه رفته بودن تهران و من و رامین خونه تنها بودیم. وای که چه روز خوبی بود. حس زندگی مشترک دوتایی خیلی لذت بخش و زیباست. اون روز استقبال ماه رمضون بود و رامین روزه بود. اما وقتی فهمیدیم امروز خونه تنهاییم برای اینکه یه روز زیبا و سرشار از خوراکی! داشته باشیم روزه اش رو خورد. ما با هم تنهایی یکی دو بار دیگه سفر رفتیم اما حس زندگی مشترک فقط وقتی به آدم القا میشه که تو یه خونه با امکانات زندگی باشی. نه هتل و غیره. یه سری دیگه هم این تجربه ی شیرین رو داشتیم. اونم زمانی بود که رامین یه مدت یزد بود و من دو ماه بعد عقد برای یه هفته رفتم پیشش. این تجربه ها باعث شد بفهمم واقعا زندگی زیر یک سقف خیلی زیباتر از دوران عقده. داشتم میگفتم که اون روز خونه تنها بودیم. ظهرش الویه درست کردم و تصمیم گرفتیم برای شام بریم تله کابین صفه. از اونجائیکه رامین دست پخت منو خیلی دوست داره تصمیم گرفتم خودم شام درست کنم. پاستا حاضر کردم و با وسایل شام و چای و میوه رفتیم کوه صفه.  وای که چقدر خوب بود. از همه بهتر این بود که میتونستیم دو تامون یه کابین دربست داشته باشیم. یعنی یه کابین که فقط خودمون دو تا توش باشیم. اون شب واقعا خوش گذشت. تله کابین طوری بود که یه ایستگاه نوک کوه داشت و میتونستی چند ساعت اونجا بمونی و بعد مجدد با تله کابین بر گردی روی زمین! اون ایستگاه هم امکاناتی از جمله کافی شاپ و رستوران و آلاچیق و اینا داشت. وقتی رسیدیم اون بالا فرش پهن کردیم و بساط خوردنی و شام. طبق معمول هم کلی مسخره بازی درآوردیم و کلی شوخی و خنده. بخصوص رامینم با اون شوخی های جالبش که منو میکشه از خنده. منم استاد ادا درآوردنم و همیشه بعد از هر شوخی اداشو درمیارم! ضمنا اون شب ما تله کابین ها رو هدایت می کردیما!!!چشمکخندهچند تا ماه هم تو چمن ها در اومده بودنخنده.

١٠ - دو روز صبح هاش رفتیم یه اداره ی دولتی برای یکی از کارای رامین. وای که چقدر اذیتمون کردن. از بس "الکی" از این اتاق به اون اتاق فرستادنمون. حرصم در اومده بود. آخر سر یکی از کارمندا که اصلا کار ما بهش مربوط نبود کار ما رو راه انداخت. آخر سر کلی ازش تشکر کردیم. گفت راستش این کار به من ربط نداشت اما بخاطر این ماه عزیز دلم نیومد شما اذیت شین. اینم یکی از برکات وجود اسلام تو این مملکته.  راستی جالب هم اینه که مثلا وقتی با همکاراش صحبت میکرد و میخواست از ما بگه میگفت "یه زوج جوون"!

١١- یه شب بعد افطار رفتیم مجتمع بلوار. بعضی مغازه ها بسته بودن. اما تو یه مغازه چند تا چیز دیدیم و خوشمون اومد . برای خونه ی عشق خریدم. این (۴٠ تومن) و این(٢٠ تومن) و این (١٨ تومن) (این دو تا سرویس رو قبلا هم داشتم. روی سرویس چدنی که خریده بودم از اینا با دسته های مشکی هست. ولی من وسایل روی کابینت ها رو همه سیلور ست کردم . بنابراین این دو تا رو خریدم.) . هر دو بی نهایت از این خریدها ذوق زده بودیم. نهایتا طبق معمول همه ی بیرون رفتن ها و تفریح هامون که ختم به رودخونه میشد رفتیم لب آب و آیس پک خوردیم. دو تا پیشی کوچولوی ناز هم دیدیم. و از اونجاییکه من وقتی بچه گربه میبینم نمیتونم خودمو کنترل کنم ، خواستم بگیرمش فرار کرد ، آبروم جلو ملت رفت! خوشمزه 

تمــــــــــــــــــــــــــــــام!

 

دلم برا همه تون تنگ شده. کم و بیش درگیرم. اما هنوز تا شنبه تعطیلیم. بنابراین یکی یکی به همه تون سر میزنم.ماچ

 

 

کوتاه خطاب به همسرم : رامین من ، همه ی قشنگی های این عشق و همه ی آرامش امروزمو میدیون توام. این نوشته ها و دفترها و اس ام اس ها و تماس ها نمیتونن حتی یه گوشه از عمق احساس من رو بهت نشون بدن...

 

 

/ 6 نظر / 3 بازدید
جوجو

سلام خانوم گل..خوبی؟! رسیدن به خیر.. خوش گذشت؟! معلومه که خوش گذشته...حسابیم خوش گذشته ها![چشمک] خداوشکر.... تموم سفر نا مه تو خط به خط خوندم و تمام اون چیزایی رو که تعریف کردی تو ذهنم مجسم کردم عزیزم...... عاشق اینم که برم اصفهان و از نزدیک ببینمش!میخواستم واسه ماه عسلمون بریم که اقایی مرخصی نداشت!ولی حتما میرم! واییییی که چه قده خوش گرذوندی.....روی پل....بغل رود خونه و..... خدارو شکر

جوجو

[ماچ]اره واقعا خدا خیلی دوسم داشته و من فکی میکنم بیشتر از اونچه که حقمه دیدتم.....!قربونش میرم..مچکرم خدای خوبم![قلب][ماچ] ممنونم دوست گلم[قلب][ماچ]

آیلار

رسیدن بخیر [بغل] اول یه خبر خوب قراره همه نیروهای شرکتی رو قرارداد با اداره کنن .... خوشحالم که بهت خوش گذشته البته جای تعجبم نداره مگه میشه با رامین خان باشی و بهت خوش نگذره حالا هر جای دنیا که میخواد باشه ... به نظر منم اینا همش حرفه که مردم یه شهری یه خصیصه بد دارن همین که میگن اصفها.نیا خسیسن منم بدم میاد از این حرفا توی هر شهری هر جور ادمی پیدا میشه و اینا ربطی به شهر بخصوصی ندارن

مارال

به به سلام خانوم چرا بی خبر سرزده تشریف آوردین؟ می گفتین گاوی گوسفندی شتری مرغی حالا نبود کبوری مرغ عشقی بابا نبود فنچ که بود دیگه می کشتیم زیر پاتون [نیشخند] به سلامتی رسیدی دیگه. ما که دلمون کلی تنگت شده بود تو رو نمی دونم دیگه. چقدر خوبه که تا این اندازه احساس خوشبختی میکنی. باور کن هیچ چیزی نمی تونه اندازه این احساس به آدم آرامش بده. اینقدر از این اصفهان تعریف کردی که من که تا حالا نرفتم دلم داره غش میره براش. حالا کهاینطوریه وقتی به سلامتی رفتی خونه خودت و منم اومدم اونجا باید ببریم همه این جاها رو نشونم بدیا [چشمک]

مارال

در مورد تصمیمی هم که گرفتی درباره کارت فکر کنم فعلا بهترین کار همینه. من که گفتم با تخصصی که تو داری توی بخش خصوصی برات موقعیت های زیادی پیش میاد. حالا هم که رامین هنوز اصفهان نیست میخوای بری بشینی ور دل مادر شوهرت توطئه کنین علیه شوهر؟! به هر حال باز برات توی این ماه مبارک بهترین ها رو از خدا میخوام و اینکه همیشه اتفاقی برات بیفته که به صلاحت باشه. منو هم توی دعاهای افطار و سحرت فراموش نکن.